BNP BNP BNP BNP BNP BNP

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Emeklilik Gelir Planı

Emeklilik Gelir Planı, Bireysel Emeklilik Planları'nı emeklilik döneminde tamamlayan ürünlerdir.
 

Emeklilik Gelir Planı, Bireysel Emeklilik Planları'nı emeklilik döneminde tamamlayan ürünlerdir. Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile sahip olunan birikimlerin Emeklilik Gelir Planı'na aktarılması ile programlı geri ödeme süreci başlar. Programlı geri ödeme sürecinde tercih ettiğiniz sıklıkta düzenli geri ödemeler yapılırken, acil nakit ihtiyaçlarınızda ise ek olarak toplu geri ödemeler talep edebilirsiniz.
 

Emeklilik Gelir Planı'nda geri ödemeleriniz ister tutara bağlı isterseniz de süreye bağlı olarak hesaplanır.
 

Tutara bağlı geri ödemeyi tercih etmeniz durumunda, plan başlangıcında geri ödeme almak istediğiniz zaman aralığını ve ödeme tutarını belirlersiniz. Bu tutara göre birikimleriniz hesaplanır ve geri ödemeleriniz başlar.
 

Süreye bağlı geri ödemeyi tercih etmeniz durumunda, plan başlangıcında geri ödeme almak istediğiniz süreyi belirlersiniz. Bu süreye göre geri ödeme tutarınız hesaplanır ve ödemeleriniz başlar.
 

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Plan Özellikleri

 • Kimler yararlanabilir?

  Emeklilik Gelir Planları, Bireysel Emeklilik Sistemi'nden emeklilik hakkını kazanan katılımcılara sunulmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde minimum 10 yıl sistemde kalıp, 56 yaşını doldurduğunuzda emeklilik hakkını kazanırsınız. Bir sözleşmenizden emeklilik hakkını kazanmanız durumunda diğer sözleşmelerinizi de bu sözleşme ile birleştirerek, emeklilik hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • Sunulan Fonlar

  BNP Paribas Cardif Emeklilik Gelir Planı kapsamında farklı yatırım araçlarına sahip dokuz emeklilik yatırım fonu sunulmaktadır. Sunulan fonlar profesyonel portföy yönetim şirketi tarafından, finansal piyasalardaki değişimlere göre en yüksek getiriyi sağlayacak şekilde yönetilmektedir.
   

  • Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu
  • Standart Emeklilik Yatırım Fonu
  • Birinci Değişken Emeklilik Yatırım Fonu
  • İkinci Değişken Emeklilik Yatırım Fonu
  • Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu
  • Altın Emeklilik Yatırım Fonu
  • Birinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu
  • İkinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu
  • Birinci Para Piyasası Emeklilik Yatırım Fonu

  Dilerseniz Risk Getiri Profilini doldurarak beklentilerinize ve risk algılamanıza uygun dağılımı belirleyebilir, dilerseniz standart fon dağılımını seçebilir ya da kendi dağılımınızı oluşturabilirsiniz.

 • Avantajları

  Birikimlerinizi düzenli olarak geri almanızı sağlayan Emeklilik Gelir Planı'nın önemli avantajları vardır.
   

  • Düzenli Gelir Sunar : Emeklilik planları ile uzun yıllar yapılan tasarrufların toplu olarak geri alındıktan sonra, doğru yönetilmediği taktirde kısa süre içinde erimesi riski bulunmaktadır. İşte bu riske karşı gelir düzenleyici olarak sunulan Emeklilik Gelir Planı'nda geri ödeme tutarı ya da süresi ihtiyacınıza göre belirlenir ve yapılan projeksiyonlar ile geri ödemelerin ne kadar süre boyunca veya ne kadar tutar ile yapılacağını plan başlangıcında biliyor olursunuz.
    
  • Birikimleriniz Maaş Aldığınız Dönemde de Artar : Emeklilik Gelir Planı'nda geri ödeme yapılırken aynı zamanda da kalan toplu birikiminiz emeklilik fonlarında, profesyonel fon yöneticilerinin denetimi ile değer kazanarak büyümeye devam eder.
    
  • Esneklik: Emeklilik Gelir Planı'mız, değişen ihtiyaçlarınıza göre esnek olarak tasarlanmıştır. Ödeme tutarı, ödeme sıklığı veya ürünün diğer seçenekleri arasında değişiklikler yapabilir, düzenli geri ödemelerin yanı sıra acil nakit ihtiyaçlarınızda da ek toplu geri ödemeler alabilirsiniz. Birikimlerinizin tamamına ihtiyaç duymanız durumunda yatırım getirisi üzerinden sadece %5 stopaj kesintisi ile plandan ayrılabilirsiniz.
    
  • Şeffaf ve Güvenilir : Emeklilik Gelir Planı , Bireysel Emeklilik Planı'nda olduğu gibi şeffaf bir yapıda olup birikimleriniz devlet güvencesi altındadır.
    

  Hesabını bilen emeklinin tercihi BNP Paribas Cardif Emeklilik Gelir Planı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen 444 43 23 numaralı telefondan Müşteri İletişim Merkezi'mize ulaşınız.