BNP BNP BNP BNP BNP BNP

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Katılım Emeklilik Faaliyetleri

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

 • Danışma Komitesi Üye Bilgileri

  İstanbul İslami Finans Danışmanlık SEDDK Danışma Komite Üye Tanıtımları


  Prof. Dr. Orhan Çeker

  Konya Yüksek İslam enstitüsünü 1976 yılında bitirdi. 1977 yılında Konya Yüksek İslâm Enstitüsüne fıkıh asistanı oldu. Asistanlığı esnasında 1980 yılında Bağdad Mustansıriye Üniversitesi Arap Dili Enstitüsünden mezun oldu. 1986'da İslam Hukuku Doktoru, 1988'de Doçent ve 1996'da Profesör oldu. Hâlen Konya Necmettin Erbakan üniversitesi ilâhiyat fakültesinde İslam hukuku öğretim üyesi ve İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Arapça ve Farsça dillerini bilmektedir.
   

  Sayın Çeker’in, İslam Ticaret Hukuku ve çeşitli alanlarda akademik çalışmaları bulunmaktadır.
   

  Muhammed Tayyip Elçi

  2005 yılında başladığı Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 2008 yılında bitirdi. Aynı üniversitede Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı İslam Hukuku Bilim Dalında yüksek lisansını 2010 yılında tamamladı. Halen mezkûr üniversitede akademik çalışmaları ve Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) başkanlığını sürdürmektedir. Arapça, Farsça ve Kürtçe dillerini bilmektedir.
   

  Hilal Nessawor Sheikh

  2004 yılında Londra’da bulunan Institute of Financial Services’den Business and Financial Analysis lisans derecesi ile mezun oldu. Hilal Sheikh, sırası ile Northern Rock PLC ve Llyods TSB Bank PLC bankalarında 2004 – 2012 yılları arasında çalışarak finans kariyerine başlamıştır. Konvansiyonel bankacılık kariyerinden sonra 2016 yılında University of London’dan Hukuk lisansını bitirmiş ve akabinde 2017 yılında BPP University’de Islamic Finance and Business yüksek lisansından mezun olmuştur. Halen çeşitli faizsiz finans faaliyetlerinde bulunan şirketlerinin yönetim kurullarında çalışmaktadır.
   

  Sayın Sheikh, İngilizce, Urduca ve Bengalce dillerini bilmektedir.
   

 • Mevzuat

 • Sektör Duyuruları

  Gündem İçeriği Gündem İçeriği

 • İcazet Belgeleri

  Gündem İçeriği Gündem İçeriği

İletişimBize Ulaşın