BNP BNP BNP BNP BNP BNP

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Prim İadeli Hayat Sigortası

Prim İadeli Hayat Sigortası ile hayatın beklenmedik risklerine karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. Üstelik poliçe süresi sonunda riskin gerçekleşmediği durumlarda prim iadesi (yaşam teminatı) ile ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.
 

Prim İadeli Hayat Sigortası'nın süresini tercihinize göre 12 yıl ya da 15 yıl olarak belirleyebilir, prim ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 

Ayrıca hayat sigortası vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.
 

Prim İadeli Hayat Sigortası Özellikleri

  • Sigortaya giriş yaşı 18-60'tır.
  • Sigorta süresi 12 ya da 15 yıldır.
  • Prim ödemeleri aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak belirlenebilir.
  • Sigorta prim ödemeleri ve bu poliçeye bağlı her türlü tazminat ödemeleri, dövize endeksli olup, tahsilatın veya ödemenin yapıldığı gündeki T.C. Merkez Bankası ABD Doları efektif satış kuru esas alınarak, TL karşılığı olarak tahsil edilecek veya ödenecektir.


 

Vergi Avantajı

Gelir Vergisi mükellefiyseniz, ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin tamamını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edersiniz.

İletişimBize Ulaşın