BNP BNP BNP BNP BNP BNP

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

 

"Değerli olanı koruma" misyonumuz ışığında, ürün ve hizmetlerimizle olduğu gibi sosyal sorumluluk politikamızla da toplumsal alanda fayda yaratmayı amaçlıyoruz.

Özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği, eğitim, çevre, sağlık ve engelsiz hayatı desteklemeye yönelik çalışmalar, sosyal sorumluluk faaliyetlerimizin odağında yer alıyor. Değer yaratmayı amaçladığımız konularda gördüğümüz eksikleri gidermek amacıyla yeni ürünler çıkarmayı ve böylece toplumsal faydayı maksimize etmeyi hedefliyoruz. Diğer yandan, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak toplumsal gelişime katkı sağlamayı önemsiyoruz.

Hayata geçirdiğimiz projelerde çalışanlarımızın "gönüllü" katılımını destekliyor, çalışanlarımızdan aldığımız güçle sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerimiz:

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

 

Kadını Güçlendirme İlkeleri (Women's Empowerment Principles)

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ne attığımız imza ile cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik sağlanması, kadın ve erkeklere adil davranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi, kadın ve erkeklere sağlık, güvenlik ve refah sağlanması, kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim imkânlarıyla desteklenmesi, kadınları güçlendiren girişimci gelişimi, toplumsal inisiyatifler ve destekler aracılığıyla eşitliğin teşvik edilmesi gibi konularda taahhütte bulunduk.

Kadınların, iş hayatındaki yerini güçlendirme ve kadın istihdamına katkı sağlama misyonu doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.

Sentene Ana Belgeseli

Etkileyici hikayesiyle kadınlara ilham veren Van-Karlıyayla'lı Sentene Polat'ın gerçek hayatından yola çıkarak hazırlanan belgesel filmine destek veriyoruz. Sentene Ana gibi zorluklar karşısında yılmadan çalışmasına devam eden kadınların hikayelerinin kamuoyu ile paylaşılması, herkese ulaşması ve ilham kaynağı olmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Kadın Emeğini Değerlendirme

Her sene Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı?ndan aldığımız hediyelerle farklı özel günleri çalışanlarımızla birlikte kutluyoruz. Kadınları daha güçlü kılmak için her zaman emeklerinin ve ürettiklerinin yanındayız.

Cardifli Kız Kardeşler Platformu

Kadın odaklı projelerimizde çalışanlarımız kurumumuzun ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz Cardifli Kız Kardeşler isimli sosyal medya platformu ile Cardifli kadınların birbirlerini desteklemesine imkân sunuyoruz.

 

Eğitim

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ?Liselerarası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliğinde gerçekleştirilen Liselerarası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması'nın ana destekçisiyiz.

2019 yılında 3D yazıcıların inovatif düşünmeyi ve tasarımı güçlendirecek şekilde, sosyal faydaya dönük konularda da kullanımının artırılması, öğrencilere tasarım, yazılım gibi farklı becerilerin kazandırılması amaçlarıyla düzenlenen yarışmada, 20 farklı liseden 24 takım yarıştı. Liseli gençlerin üç boyutlu yazıcılar ile sosyal fayda sağlayan ürünler tasarladığı ve ürettiği yarışmada, inovasyon odaklı yaklaşımı topluma  fayda ile buluşturma fırsatı yakaladık.

Aynı zamanda Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın "Mezun Bağışçısı" olarak kurumu yıl boyunca desteklemeye devam ediyoruz.

Robotel Türkiye

Sosyal sorumluluk projelerimizin en önemli destekçisi olan çalışanlarımızın kurduğu gönüllülük esasının geçerli olduğu "Yıldız Kalpler Grubu", sosyal faydayı önceliklendiren Robotel Türkiye ile bir araya gelerek 3 günlük eğitim aldı. Eğitimlerini tamamlayan çalışan gönüllülerimiz 3D yazıcılar ile çocuklar için robot el üretimine başlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

TOHUM Otizm Vakfı

Gerçekleştirdiğimiz "Çakıldan Hikayeler Atölyesi"nde yaratılan hikayelerden elde edilen gelir ile Tohum Otizm Vakfı'na bağışta bulunduk. Bayramlarda yaptığımız iş birliği ile Tohum Otizm Vakfı'na destek sağlamaya devam ediyoruz.

 

Çevre, Sağlık ve Engelsiz Hayatı Desteklemeye Yönelik Diğer Çalışmalarımız:

 

Yılbaşı Bağış Kampanyaları

Çalışanlarımız her yılbaşında bağış kampanyası düzenliyor. 2019 yılında da Acil Yardım Vakfı koordinasyonluğunda 100 minik çocuğun hayalini gerçekleştirdik. Aynı zamanda Yedikule Hayvan Barınağı'na destek olarak birçok evsiz hayvana mama takviyesinde bulunuyoruz

Gönüllü Koşular

Çalışanlarımızdan oluşturduğumuz "Gönüllü Koşu" takımımız bir gelenek haline gelen İstanbul Maratonu'na katılarak farklı sivil toplum kuruluşları yararına koşarak hem bağış topluyor hem de ilgili konularda farkındalığın artmasına yardımcı oluyor.

 

 

 

 

 

İletişimBize Ulaşın