HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Araç Değer Koruma (TEB)

  Araç Değer Koruma Sigortası, Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Daimi Maluliyet risklerine karşı size veya sevdiklerinize finansal destek sağlarken TEB Oto Finans taşıt kredisi ile satın aldığınız ve kaskosu olan 0 km veya 2. el otomobilinizin trafik kazası geçirmesi durumundaki finansal kaybınızı, 100.000 TL'e kadar karşılayan bir sigorta ürünüdür.

  Sizi Arayalım

  Araç Değer Koruma (TEB)

  Sigorta Teminatları Nelerdir?

  Teminatlar Teminat Tutarı (TL)
  Kaza Sonucu Vefat 100.000
  Kaza Sonucu Daimi Maluliyet 100.000
  Araç Değer Koruma (GAP)* 100.000
  Araç Bakım Asistans Paketi (Ücretsiz Ek Hizmet) Standart
  *Araç Değer Koruma teminatından faydalanabilmek için, sigortalı aracın hasar anında aktif bir Kara Araçları Kasko Sigorta Poliçesi’nin bulunması zorunludur. Araç Değer Koruma Teminatı kapsamında yapılacak tazminat ödemesi, Kara Araçları Kasko Sigorta Poliçesini düzenleyen sigorta şirketi tarafından yapılan her bir tazminat ödemesinin %10’u olarak hesaplanır. Her koşulda ödenecek toplam tazminat tutarı poliçede yazılı Teminat Tutarı ile sınırlıdır.

  Ücretsiz Araç Bakım Asistans Paketi Hizmetleri Nelerdir?

  1. Araç Yıkama (İç & Dış)
  2. Araç Dezenfeksiyonu
  3. Lastik Değişim ve Tamir Hizmeti (Sadece İşçilik)
          a. Mevsimsel Lastik Değişimi
          b. Yeni Lastik Alınması Durumunda Değişimi
          c. Lastik Oteli

  Başvuru Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

  18-75 sigortalanabilir yaş aralığında olmak kaydıyla ve kasko poliçesi olan 9 yaşına kadar otomobiliniz için yararlanabileceğiniz sigorta süresi 1 (bir) yıllık olup, tercihinize göre 5 yıl boyunca yenilenebilir ancak yenileme garantisi bulunmamaktadır. Hırsızlık, tam hasar durumları ile doğal afetler sonucunda meydana gelen araç değer kaybı tazminat talepleri teminat haricidir. Otomobilinizin kilometre sayacı 200.000 km’yi geçtiğinde Araç Değer Kaybı Teminatı geçerliliğini yitirir, diğer teminatlar poliçe vade sonuna kadar yürürlükte kalır. Ağırlığı 3.5 ton üzerinde olan araçlar ile ilgili meydana gelen araç değer kaybı tazminat talepleri teminat haricidir.

  Nasıl Başvurabilirim?
  “TALEPSİGORTA” yazıp, 4933’e SMS gönderimi yaparak kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Sigorta teminatları BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Teminat detayları, istisna ve limitler için lütfen poliçenizi inceleyiniz. Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları ile Araç Değer Koruma Sigortası ayrıntılı Bilgilendirme Metni için buraya tıklayınız.  İlgili Belgeler

  Sıkça Sorulan Sorular

  Fikrimi değiştirip, cayarsam nolur?

  İlk 30 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primlerin tamamını hiçbir kesinti yapılmadan, ceza veya vergi ödemeden geri alabilirsiniz. İlk 30 günden sonraki iptal taleplerinde ise gün esaslı kısmi iptal edilecektir.

  Araç Değer Koruma poliçem başka bir otomobile transfer edilebilir mi?

  Araç Değer Koruma Sigortası poliçenizi satın alacağınız başka bir otomobile ya da otomobilinizi sattığınızda alan kişiye transfer etmeniz mümkün değildir.

  Kimler başvurabilir?

  Araç Değer Koruma Sigortası ürününe yalnızca;

  • TEB Oto Finans aracılığıyla taşıt kredisi kullanan,

  • Sigortalanabilir 18-75 yaş aralığında,

  • Türkiye’de ikamet eden ve fiil ehliyete sahip,

  • Ve sigorta konusu otomobilin özellikleri, ürünü satın almaya uygun kişiler başvuruda bulunabilir.*

  *Aşağıdaki araçlar sigorta konusu kapsamı dışındadır. Ürün teminat içerikleri ve istisnalar hakkında ayrıntılı bilgi için Bilgilendirme Metni ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları için buraya tıklayınız.

  • 10 Yaş üzeri araçlar

  • Kilometre saati > 200.000 km

  • Araç fatura tutarı > 2.000.000 TL

  • Araç Ağırlığı > 3.5 ton üzerinde araçlar,

  • Çekme, Hurda belgeli araçlar,

  • Otomobiller, SUV 4x4 araçlar, Hafif Ticari (Kamyonet-Minibüs) dışındaki araçlar


  Sigorta sözleşmesini sona erdiren haller nelerdir?

  Sigorta sözleşmesini sona erdiren haller:

  • 1 (bir) yıllık sigorta sözleşme süresinin bitiminde, Sigortalı’nın sigorta sözleşmesini kendisinin yenilemeyi tercih etmemesi veya Sigortacı’nın yenilemek istememesi durumunda,

  • Sigortalı‘nın sigortadan faydalanma yaşı olan 76 (yetmişaltı) yaşını doldurması durumunda,

  • Kaza Sonucu Vefat ya da Kaza Sonucu Daimi Maluliyet teminatlarından biri için kapsamında tazminat ödemesi yapılması durumunda,

  • Sigortanın iptal edildiği durumlarda,

  o Sigortalı kendi isteği ile iptal edebilir,

  o Vadesi gelen prim borcunun 90 gün tahsil edilememesi durumunda,

  Araç Değer Koruma Teminatı’nı sona erdiren haller:

  • Araç Değer Kaybı Teminatı tazminat ödemelerinin toplamı, Poliçe’de belirtilen Araç Değer Kaybı teminat bedeline eşit ise, teminat geçerliliğini yitirir.

  • Poliçe kapsamındaki aracın, mülkiyetinin devri halinde Araç Değer Kaybı Teminatı geçerliliğini yitirir.

  • Aracın kilometre sayacı 200.000 km’yi geçtiğinde Araç Değer Kaybı Teminatı geçerliliğini yitirir.


  Ne kadar vergi avantajım olur?

  Ücretli çalışanlar:

  Ödenen primlerin tamamı, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

  Gelirini Yıllık beyan edenler (Serbest meslek sahipleri):

  Ödenen primlerin tamamı, yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

  Hasar durumunda ne yapmalıyım?

  Sigortalı veya Hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren durumu gecikmeksizin BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş.’ye bildirmek zorundadır.
  Sigorta sözleşmesi kapsamında tazminat ödenmesini gerektiren bir olay gerçekleştiği takdirde ilgili teminat için Tazminat Bildirim Formu doldurulmalı, gerekli bilgi ve belgeler eksiksiz şekilde Sigortacı’ya ulaştırılmalıdır.
  Adres: Meclis-i Mebusan Cd. No:57 34427 Fındıklı/İstanbul
  E-posta: tazminat@cardif.com
  Faks: (0212) 252 42 72
  Evraklar ve süreç ile ilgili detaylı bilgi, 444 98 76 nolu BNP Paribas Cardif Müşteri İletişim Merkezi ya da www.bnpparibascardif.com.tr internet adresinden temin edilebilir.

  Sigorta süresi ne kadar?

  Sigorta süresi 1 yıldır ve yenileme garantisi bulunmamaktadır. Sigortalı tercihine göre vade sonunda 5 yıl boyunca yenilenebilir.*
  *Yenileme yapılırken BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. poliçe üzerindeki prim tutarlarında değişiklik yapılabilir veya poliçenin yenilenmeme hakkı saklıdır.

  Araç Değer Koruma Sigortası’nın avantajları nelerdir?

  • SMS gönderimi veya QR ile basit ve hızlı başvuru süreci vardır.
  • Kaza Sonucu Vefat ve/veya Kaza Sonucu Daimi Maluliyet durumunda poliçede yazılı teminat bedeli, belirtilen koşullar çerçevesinde tek seferde ödenecektir.
  • Araç Değer Koruma teminatı kapsamında, trafik kazası sebebiyle aracınızda meydana gelebilecek finansal kayıplar kasko sigorta poliçesini düzenleyen sigorta şirketi tarafından yapılan her bir tazminat ödemesinin %10’u ve 100.000 TL’e kadar karşılanır.
  • Araç Değer Koruma teminatı için poliçede yer alan teminat limitini aşmamak kaydıyla birden fazla kez ödeme yapılabilir. Araç Değer Koruma teminatı için ödeme yapılsa da diğer teminatlar geçerliliğini sigorta süresi sonuna kadar korur.
  • Poliçe süresi boyunca size özel sunulan Araç Bakım Asistans paketinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
  • Ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin tamamını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edersiniz.

  Diğer Ürünlerimize Göz Atın!