HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası ile hayata daha güvenli geleceğe daha umutla bakın...

  Sizi Arayalım

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası, Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Tarım segmenti müşterilerinin ticari kredi kartı ve/veya kredi borcunun vadesi boyunca risklere karşı korunmasını, böylece sigorta süresi boyunca yaşam kaybı, maluliyet veya tehlikeli hastalıklar durumlarının gerçekleşmesi halinde riskin gerçekleştiği tarihte ilgili kredi ve kart borcunun sigorta şartları kapsamında karşılanmasını kapsamaktadır.
  Aynı zamanda başınıza herhangi bir risk gelmese dahi poliçe süreniz boyunca size özel olarak sunulan Çiftçim Asistans hizmetlerinden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz

  Teminatlar:
  • Vefat (Ana Teminat)
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Tehlikeli Hastalıklar (Ek Teminat)*

  *Kanser, Miyokart Enfarktüsü/Kalp Krizi, Hastalık Sonucu İnme

  Çiftçim Güvenli Hayat sigortanızın vefat ve maluliyet teminat bedelleri kredi ve/veya kredi kartı borcunuza göre belirlenir. Tehlikeli hastalıklar teminat bedeli ise 200.000 TL olup, sabittir. Sigorta Süresi boyunca ödenecek toplam prim tutarı, vefat teminatınızın %2’si kadardır.

  Prim Tahsilatı Nasıl Yapılacak?
  Sigorta primi, hesaptan peşin veya kredi kartından peşin ya da 3,6,9 taksit olacak şekilde tahsil edilecektir.

  Poliçe Ne Zaman Başlayacak?

  Poliçeniz, başvurunuz oluştuktan sonra tanzim edilerek başlayacak ve 1 yıl süre ile geçerli olacaktır.*

  *Ürün yıllık yenilemeli olup, prim garantisi bulunmamaktadır.


  Asistans Hizmetleri

  Poliçeniz süresince aşağıda yer alan Çiftçim Asistans Paketi hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

  Hizmet Adı
  Kullanım
  Ücretsiz Tarımsal Hizmetler 

  Veteriner, Ziraat Mühendisi veya Besici Teknikerliği Danışmanlığı
  Yılda 3 kez
  Büyükbaş, Küçükbaş Hayvan Kontrolü
  Yılda 1 kez 
  Tarım Aletleri Bakımı
  Yılda 1 kez
  Toprak Analizi Hizmeti
  Yılda 1 kez 
  Ücretsiz Sağlık Hizmetleri

  Mini Check Up
  Yılda 1 kez
  Diş Gold Paket
  Yılda 1 kez 
  Ücretsiz Online Hizmetler

  Web Sitesi Tasarımı
  Yılda 1 kez  (Azami 8 sayfa)
  Kosgeb Hibe & Kredi Danışmanlığı
  Yılda 1 kez 
  Hukuksal Danışmanlık
  Yılda 3 kez 
  Ücretsiz Diğer Hizmetler

  Lastik Değişimi
  Yılda 1 kez (Sadece İşçilik)
  Araç Yıkama
  Yılda 3 kez
  Anlaşmalı Kurumlarda İndirimler

  Mamografi Hizmeti
  % 20'ye varan indirim
  Şahıs ve Şirket Adına Kayıtlı Araçlarda Periyodik Bakım
  % 20'ye varan indirim
  Akaryakıt
  Benzin %2 Dizel %4 

  *Ek asistans hizmetlerden yalnızca Sigortalı faydalanabilmekte olup, poliçeye dair prim ödemelerinin vadesinde gerçekleşmiş olması ve poliçenin aktif olması esastır.

  ​Nasıl Başvurabilirim?

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru için sizi en yakın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. şubesine bekliyoruz.  Genel şartlar için tıklayınız.

  Genel Şartlar & Bilgilendirme Metinleri

  Sıkça Sorulan Sorular

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası kapsamında hangi teminatlardan yararlanabilirim?

  • Vefat (Ana Teminat)
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Tehlikeli Hastalıklar (Ek Teminat)
  *Kanser, Miyokart Enfarktüsü/Kalp Krizi, Hastalık Sonucu İnme

  Sigorta süresi ne kadardır?

  Sigorta süresi 1 yıldır ve yenileme garantisi bulunmamaktadır. Sigortalı tercihine göre vade sonunda ek bir beyana ihtiyaç olmadan otomatik yenilenebilir.*
  *Yenileme yapılırken BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. poliçe üzerindeki prim tutarlarında değişiklik yapılabilir veya poliçenin yenilenmeme hakkı saklıdır.

  Kimler başvurabilir?

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası ürününe yalnızca;
  • Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Tarım segmenti müşteriler,
  • Sigortalanabilir 18-70 yaş aralığında,
  • Türkiye’de ikamet eden,
  • Sağlıklı ve fiil ehliyete sahip 

  kişiler başvuruda bulunabilir.

  Nasıl Başvurabilirim?

  Sözleşmenizi başlatmak için size en yakın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Şubesi'ne başvurabilir, detaylı bilgi almak için 444 98 76 BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi’nden bize ulaşabilirsiniz.

  Fikrimi değiştirip cayarsam ne olur?

  İlk 30 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primlerin tamamını hiçbir kesinti yapılmadan, ceza veya vergi ödemeden geri alabilirsiniz. İlk 30 günden sonraki iptal taleplerinde ise gün esaslı kısmi iptal edilecektir.

  Asistans hizmetlerinden nasıl faydalanabilirim?

  ​Asistans Hizmetler hakkında daha detaylı bilgi ve yararlanmak için hafta içi 09:00 – 17:00 mesai saatleri içinde,
  0 850 480 75 05 numaralı Smart Assist Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  *Ek asistans hizmetlerden yalnızca Sigortalı faydalanabilmekte olup, poliçeye dair prim ödemelerinin vadesinde gerçekleşmiş olması ve poliçenin aktif olması esastır.

  Tehlikeli Hastalıklar teminatı nedir?

  Sigortalı’nın sigortaya dahil olmasından sonra Tehlikeli Hastalık* olarak tanımlanan hastalıklardan birine yakalanması durumunda (yalnızca ilk teşhis için) poliçede yazılı teminat bedeline kadar Tehlikeli Hastalıklar tazminatı tek seferde ve toplu ödenir. Sigortalı bu tutarı tedavi masrafları veya başka ihtiyaçları için dilediği gibi kullanabilir. **
  *Kanser, Miyokard Enfarktüsü/Kalp Krizi, Hastalık sonucu inme
  **Tehlikeli Hastalıklar teminatından yararlanma hakkı kazanılabilmesi için sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 90 gün Muafiyet Süresi ve hastalığın ilk teşhis tarihini takiben 30 günlük bekleme süresi bulunmaktadır.

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası’nın avantajları nelerdir?

  • Tarım segmenti müşterilerine ait kredi kartı ve/veya kredi borcunun vadesi boyunca risklere karşı korunmasını, böylece sigorta süresi boyunca yaşam kaybı, maluliyet veya tehlikeli hastalıklar durumlarının gerçekleşmesi halinde riskin gerçekleştiği tarihte ilgili kredi ve kart borcunun sigorta şartları kapsamında karşılanmasını kapsamaktadır.

  • Poliçe kapsamındaki teminatlarınız beklenmedik risklerde teminat limitleri dâhilinde devreye girer ve riskin gerçekleşmesi durumunda, teminat limiti dahilinde borcunuz kapatılarak öncelikle Türk Ekonomi Bankası’na ödeme yapılır. Varsa kalan kısım size veya önceden belirlenmiş Lehtar(lar) veya Kanuni Varis(ler)e ödenerek, size veya sevdiklerinize karşı finansal güvence sağlanır.

  • Tehlikeli Hastalıklar teminatı için tazminat ödense dahi, diğer teminatlar için poliçeniz yürürlükte kalmaya devam eder.

  • Başınıza herhangi bir risk gelmese dahi poliçe süreniz boyunca size özel olarak sunulan Çiftçim Asistans hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

  • Aynı zamanda başınıza beklenmedik risk gelmese dahi poliçe süreniz boyunca size özel ücretsiz sunulan Çiftçim Güvende ek asistans hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

  Peşin ya da 3,6,9 taksit ile ödeme kolaylığı sağlar.

  • Ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin tamamını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edebilirsiniz.

  Ne kadar vergi avantajım olur?

  Ücretli çalışanlar:
  Ödenen primlerin tamamı, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.
  Gelirini Yıllık beyan edenler (Serbest meslek sahipleri):
  Ödenen primlerin tamamı, yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

  Hasar durumunda ne yapmalıyım?

  Sigortalı veya Hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren durumu gecikmeksizin BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.’ye bildirmek zorundadır.
  Sigorta sözleşmesi kapsamında tazminat ödenmesini gerektiren bir olay gerçekleştiği durumlarda, evraklar ve süreç ile ilgili bilgi 444 98 76 nolu BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi aranarak ya da www.bnpparibascardif.com.tr internet adresinde ilgili teminat için yer alan Tazminat Bildirim Formu doldurulmalı, gerekli bilgi ve belgeler eksiksiz şekilde BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş’ye ulaştırılmalıdır.


  Hasar durumunda tazminat ödemesine hak kazanabilmek için Muafiyet Süresi ve Bekleme Süresi mevcut mu?

  Sigortalı’nın “Tehlikeli Hastalıklar Teminatı” ile ilgili tazminata hak kazanabilmesi için;
  • Sigorta’nın başlangıç tarihinden itibaren 90 gün Muafiyet Süresi bulunmaktadır.*
  • Muafiyet süresine ek, hasar tarihini takiben Tehlikeli Hastalıklar Teminatı için 30 gün Bekleme Süresi bulunmaktadır.**

  *Muafiyet Süresi, Sigorta sözleşmesinin kurulmasından itibaren geçmesi gereken asgari süreyi ifade eder. Riskin kaza sonucu gerçekleşmesi halinde muafiyet süresi uygulanmaz.
  **Bekleme Süresi ise, riskin gerçekleştiği günden sonra geçirmesi gereken birbirini izleyen süreyi ifade eder. Bekleme Süresi sonunda, Tehlikeli Hastalığın devam etmesi durumunda teminattan yararlanabilmektedirler. Poliçe kesintisiz olarak yenilendiğinde Muafiyet süresi uygulanmaz, yalnızca ilk yıl için geçerli olan süredir.

  Sigortayı sonlandıran haller nelerdir?

  • 1 (bir) yıllık sigorta sözleşme süresinin bitiminde,
  • Sigortalı’nın sigorta sözleşmesini kendisinin yenilemeyi tercih etmemesi veya Sigortacı’nın yenilemek istememesi durumunda,
  • Sigortalı‘nın sigortadan faydalanma yaşı olan 75 (yetmiş beş) yaşını doldurması durumunda,
  • Vefat ya da Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet teminatlarından biri için kapsamında tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet teminatı kapsamında sigorta bedeli kadar tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Sigortanın iptal edildiği durumlarda,
  o Sigortalı kendi isteği ile iptal edebilir,
  o Vadesi gelen prim borcunun 90 gün tahsil edilememesi durumunda,
  • Vefat Teminatı veya Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı kapsamında bir riziko gerçekleştiğinde, teminatı sağlayan sigortacı tarafından tazminat ödenmesi yapılması durumunda,
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı kapsamında yapılan tazminat ödemelerinin tümü işbu teminatın sigorta bedeline eşitse, tüm teminatlar kendiliğinden sona erer.

  Diğer Ürünlerimize Göz Atın!