HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Koruma Sigortası

  Koruma Sigortaları kredi, kredi kartı ödemeleriniz veya diğer zorunlu giderlerinizin karşılanması için sizin ve ailenizin yanında olur.

  category-hero-image
  category-hero-image

   Kredi Kartı Koruma

   ​Kredi Kartı Koruma Hayat Sigortası, Türk Ekonomi Bankası A.Ş. kredi kartı borcunuzun geri ödenmeme riskini Vefat, Kaza, Hastalık veya İstemdışı İşsizlik gibi beklenmedik durumlara karşı güvence altına alan kredili grup hayat sigortası ürünüdür.

   Detaylı Bilgi

   Elektronik Cihaz Koruma ve Uzatılmış Garanti

   Elektronik Cihaz Koruma Sigortası ile kaza sonucu oluşan hasarlar, elektrik hasarları, sıvı teması sonucu oluşan hasarlar ve hırsızlık gibi risklere karşı cihazlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

   Detaylı Bilgi

   Uzun Süreli Ticari Kredi Koruma

   Uzun Süreli Ticari Kredi Koruma Sigortası, şirket ortaklarını güvence altına alır. Ayrıca, araç satın alırken gönül rahatlığı ile kredi kullanma kolaylığı sunar.

   Detaylı Bilgi

   Kredi Koruma Hayat Sigortası

   Kredi Koruma Hayat Sigortası yaşam kaybı, daimi maluliyet ve tehlikeli hastalıklar durumunda kredi borcunuzu, poliçeniz kapsamında belirlenmiş limitler dâhilinde karşılar.

   Detaylı Bilgi

   Uzatılmış Garanti (Araç)

   Uzatılmış Garanti Sigortası ile aracınızın garanti süresini uzatarak finansal kaygılarınızdan uzaklaşıp, sürüşün keyfini çıkarırsınız.

   Detaylı Bilgi

   Araç Değer Koruma Sigortası

   Aracınızın çalınması ya da pert olması durumunda devreye girerek, size finansal destek sağlar.

   Detaylı Bilgi

  Sıkça Sorulan Sorular

  Kredi koruma sigortası nedir?

  Kredi Koruma Sigortası, Kaza sonucu sürekli sakatlık, İşsizlik, Geçici İş Göremezlik, Tehlikeli Hastalıklar, Vefat gibi belli risklere karşı bireylerin iş ortaklarımızdan (bankalar veya tüketici finansman şirketleri) almış oldukları kredilerin geri ödenmesini güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

  Mortgage kredisi almak üzere olan ve serbest çalışan bir kişinin kredi kullanıp, kredi koruma ürününü aldıktan bir süre sonra maaşlı bir işe geçmek istemesi durumunda kredi koruma güvencesi ürünü geçerliliğini yitirir mi?

  Bizim ürünlerimiz güvence altına girdiğiniz andaki çalışma statüsüne bağlı kalmaksızın dönüşümlü güvence sağlamaktadır. Bunun anlamı sigortalı serbest çalışırken geçici işgöremezlik teminatından faydalanır fakat daha sonra maaşlı bir işe geçtiğinde risk gerçekleşirse bu durumda işsizlik güvencesi ürünü devreye girer ve sigortalıyı güvence altına alır.

  SSK'ya bağlı değilim ama Kredi Koruma Sigortasından yararlanmak istiyorum. Mümkün mü?

  Evet, bu üründe her tip müşteriye özel teminat bulunmaktadır. Kendi işine sahip müşterilere özel kaza veya hastalık sonucu oluşan iş göremezlik teminatı mevcuttur. Ev hanımı, emekli olan müşterilere özel tehlikeli hastalıklar teminatı vardır. Ayrıca her müşteri profili için ferdi kaza teminatları (ölüm, Sürekli sakatlılık) bulunmaktadır.

  Sigorta sözleşmesinde belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda öncelikle yapılması gereken nedir?

  Riskin gerçekleşmesi durumunda sigortalı kişinin sertifika/poliçe üzerinde belirtilen destek hattını arayarak durumunu bildirmesi beklenmektedir.

  Ürünler, internet şubesi üzerinden satın alınabilir mi?

  Bu ürünler kişilerin çalıştığı banka tarafından sunuluyorsa bankanın internet şubesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

  Yanlış Sigorta Uygulamaları Bilgilendirmesi Hakkındaki Yönetmelik Nedir?

  Sigortalı/Sigorta Ettiren/lehdar/Hak Sahibi sıfatına haiz olduğunuz sigorta ilişikisinde tarafınıza ya da üçüncü şahıslara haksız menfaat sağlamaya yönelik herhangi bir eyleme sebebiyet vermeniz durumunda tazminatı eksik alma veya alamama halleri ortaya çıkabileceği gibi Türk Ceza Kanunu ile 30 Nisan 2011 tarih ve 27920 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilecektir.

  İşsizlik bürosuna kayıt beyanının BNP Paribas Cardif'e başta gönderilmesi, devam eden aylarda kredi taksit ödemelerinin yapılması için yeterli midir?

  Hayır, her prim ödemesi öncesinde sigortalı kişi, işsizlik kurumundan aldığı güncel belgeyi posta ya da fax yolu ile BNP Paribas Cardif'e göndermelidir.

  Hak sahiplerince aranmayan paralarda alacağımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

  Şu an x bankasından kredi alıyorum, işsizlik teminatına karşı kredimi nasıl güvence altına alabilirim?

  BNP Paribas Cardif'in doğrudan tüketiciye bir sigorta satışı yoktur. İş ortaklarımız aracılığı ile kredi sigortaları satılmaktadır. X bankası BNP Paribas Cardif'in çalıştığı bir iş ortağı ise, x bankasına giderek bu sigorta talep edilebilir.

  Risk gerçekleştiği durumlarda gerekli evrakları BNP Paribas Cardif'e fakslayabilir miyim?

  Gerekli evrakların asılları veya ilgili kurumlardan alınacak aslı gibidir onaylı belgeler posta veya kurye yolu ile BNP Paribas Cardif genel merkezine (BNP Paribas Cardif, Meclis-i Mebusan Caddesi No:57 34427 Fındıklı/İstanbul adresine) gönderilmedir.

  Tehlikeli hastalıklar hangi hastalıkları kapsar?

  ​Kanser, Miyokard Enfarktüsü/Kalp Krizi, Koroner Arter Bypass Ameliyatı (CABG), Hastalık sonucu İnme, Böbrek Yetmezliği, Ana Organ Nakli (MOT), Felç/Parapleji , Körlük, Kalp Kapakçığı Replasmanı (Değişimi), Aort Hastalığı İçin Cerrahi, Multipl Skleroz (MS), İyi Huylu Beyin Tümörü, Kronik Karaciğer Hastalığı, Koma, Sağırlık, Major Kafa Travması, Konuşma Kaybı, Major Yanıklar Tehlikeli Hastalıklar kapsamına girer.​*Ürünler bazında hastalıklar farklılık gösterebilir.

  Bekleme Süresi ne demektir?

  Bekleme süresi tazminat durumunun ortaya çıkmasından sonra başlayan dönemdir. Sigortalı bekleme süresi dolduktan sonra teminat dahilindeki tazminat ödemelerinden faydalanmaya başlayabilir.

  Kimler Kredi Koruma Sigortasından faydalanabilir?

  Sigortalının kredi koruma sigortasından faydalanabilmesi için

  • İş ortağımız ile kredi sözleşmesi yapmış olması
  • Katılım ve Sağlık Beyan Formunun imzalanması ve formu imzalarken herhangi bir tehlikeli hastalığın (kanser, AIDS, kalp hastalığı gibi) bulunmaması
  • Kişinin sigortalanabilir yaş aralığında olması gerekmektedir.
  İşsizlik, geçici iş göremezlik ve tehlikeli hastalıklar teminatından kimler faydalanabilir?

  İşsizlik teminatı:

  Kişinin işsizlik teminatından faydalanabilmesi için minimum 180 gün aynı iş yerinde çalışıyor olması ve SSK'ya bağlı olması gerekmektedir.


  Geçici iş göremezlik:

  Kişinin geçici iş göremezlik teminatından faydalanabilmesi için serbest meslek sahibi (Bağ-Kur'a kayıtlı) veya devlet memuru olması gerekmektedir.


  Tehlikeli Hastalıklar:

  Kişinin tehlikeli hastalıklar teminatından faydalanabilmesi için herhangi bir işte fiilen çalışmıyor olması gerekmektedir. (işsiz, emekli vs.)

  İşsizlik teminatının uygulanacağı kişiler sadece SSK'ya bağlı olan çalışanlar mıdır?

  Evet, SSK'ya kayıtlı bazı özel emekli sandığına bağlı çalışanlar da bu kapsamdadır.

  Mortgage kredisi alınmış ve işsiz kalınmış ise kredinin ödenebilmesini sağlayacak uygun bir ürününüz var mı?

  Bu durumda işsiz kalınması durumunda kredi taksitlerini güvence altına alan kredi koruma ürünümüz bulunmaktadır. Bu ürünle aylık taksit ödemeleri (örneğin 6 ay arka arkaya ve kredi süresince toplamda 18 ay boyunca) güvence altına alınabilmektedir.

  Şahıs şirketlerinin sahipleri, kredi koruma sigortasından yararlanabilirler mi?

  Evet, BNP Paribas Cardif'in iş ortaklarından kredi almış olan ve Kredi Koruma Sigortasından faydalanabilme koşullarına uyan herkes kredi koruma sigortasından yararlanabilir.

  Muafiyet Dönemi ne demektir?

  Sigortanın satın alınmasından sonra sigortalının kapsam dışında tutulduğu süre. Bu süre geçici iş göremezlik, işsizlik ve tehlikeli hastalıklar teminatlarına yönelik sigorta başlangıç döneminde muafiyet sağlamak için gereklidir. Bu sure içinde oluşan tazminat durumunda sigortalı, sigorta sözleşmesi teminat kapsamı içine alınmayabilir. Örneğin; ürün satın alındıktan sonra muafiyet süresi 120 gün ise, bu 120 gün içerisinde bir tazminat yaşanırsa ürün teminatlarından yararlanılamamaktadır.

  Hangi durumlarda sigorta sona erer?

  Kredi borcunun kapatılması, kişinin sigortalanabilir yaş aralığını geçmesi, ölüm veya sürekli sakatlılıkta kalan anaparanın ödenmesi durumunda sigorta sona erer.

  Kredi koruma sigortam var, özel sektörde SSK'lı çalışıyorum, işsiz kaldığımda ne yapmalıyım?

  Sigortalının işsiz kaldığı durumlarda, sigortalı BNP Paribas Cardif Çağrı merkezi'ni arayarak bu durumunu bildirmelidir. Eğer sigortalı kişi, muafiyet dönemininde değil ise, işsizlik durumu için bekleme döneminin geçilmesi beklenmeli, bu dönemde evraklarını tamamlanması istenmektedir.

  Geçici iş göremezlik nedir?

  Tam teşekküllü bir hastane raporu ile belgelendirilmek kaydıyla sigortalının kaza veya hastalık nedeni ile geçici süre iş yapma yeteneğini kaybetmesidir.