HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Koruma Sigortası

  Koruma Sigortaları kredi, kredi kartı ödemeleriniz veya diğer zorunlu giderlerinizin karşılanması için sizin ve ailenizin yanında olur.

  category-hero-image
  category-hero-image

   Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası

   Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası ile hayata daha güvenli geleceğe daha umutla bakın...

   Detaylı Bilgi

   Kredi Kartı Koruma Yaşam

   Türk Ekonomi Bankası A.Ş. kredi kartı borcunuzun geri ödenmeme riskini Vefat, Kaza ve Hastalık Sonucu Maluliyet ve Tehlikeli Hastalıklar risklerine karşı güvence altına alan kredili grup hayat sigortası ürünüdür.

   Detaylı Bilgi

   Kredi Kartı Koruma Hayat

   ​Kredi Kartı Koruma Hayat Sigortası, Türk Ekonomi Bankası A.Ş. kredi kartı borcunuzun geri ödenmeme riskini Vefat, Kaza, Hastalık veya İstemdışı İşsizlik gibi durumlara karşı güvence altına alan kredili grup hayat sigortası ürünüdür.

   Detaylı Bilgi

   Elektronik Cihaz Koruma ve Uzatılmış Garanti

   Elektronik Cihaz Koruma Sigortası ile kaza sonucu oluşan hasarlar, elektrik hasarları, sıvı teması sonucu oluşan hasarlar ve hırsızlık gibi risklere karşı cihazlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

   Detaylı Bilgi

   Araç Değer Koruma (TEB)

   Araç Değer Koruma Sigortası, Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Daimi Maluliyet risklerine karşı size veya sevdiklerinize finansal destek sağlarken TEB Oto Finans taşıt kredisi ile satın aldığınız ve kaskosu olan 0 km veya 2. el otomobilinizin trafik kazası geçirmesi durumundaki finansal kaybınızı, 100.000 TL'e kadar karşılayan bir sigorta ürünüdür.

   Detaylı Bilgi

   Uzun Süreli Ticari Kredi Koruma

   Uzun Süreli Ticari Kredi Koruma Sigortası, şirket ortaklarını güvence altına alır. Ayrıca, araç satın alırken gönül rahatlığı ile kredi kullanma kolaylığı sunar.

   Detaylı Bilgi

   Kredi Koruma Hayat Sigortası

   Kredi Koruma Hayat Sigortası yaşam kaybı, daimi maluliyet ve tehlikeli hastalıklar durumunda kredi borcunuzu, poliçeniz kapsamında belirlenmiş limitler dâhilinde karşılar.

   Detaylı Bilgi

   Uzatılmış Garanti (Araç)

   Uzatılmış Garanti Sigortası ile aracınızın garanti süresini uzatarak finansal kaygılarınızdan uzaklaşıp, sürüşün keyfini çıkarırsınız.

   Detaylı Bilgi

   Araç Değer Koruma Sigortası

   Aracınızın çalınması ya da pert olması durumunda devreye girerek, size finansal destek sağlar.

   Detaylı Bilgi

  Sıkça Sorulan Sorular

  Kredi koruma sigortası nedir?

  Kredi Koruma Sigortası, Kaza sonucu sürekli sakatlık, İşsizlik, Geçici İş Göremezlik, Tehlikeli Hastalıklar, Vefat gibi belli risklere karşı bireylerin iş ortaklarımızdan (bankalar veya tüketici finansman şirketleri) almış oldukları kredilerin geri ödenmesini güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası kapsamında hangi teminatlardan yararlanabilirim?

  • Vefat (Ana Teminat)
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet (Ek Teminat)
  • Tehlikeli Hastalıklar (Ek Teminat)
  *Kanser, Miyokart Enfarktüsü/Kalp Krizi, Hastalık Sonucu İnme

  Sigorta süresi ne kadardır?

  Sigorta süresi 1 yıldır ve yenileme garantisi bulunmamaktadır. Sigortalı tercihine göre vade sonunda ek bir beyana ihtiyaç olmadan otomatik yenilenebilir.*
  *Yenileme yapılırken BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. poliçe üzerindeki prim tutarlarında değişiklik yapılabilir veya poliçenin yenilenmeme hakkı saklıdır.

  Kimler başvurabilir?

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası ürününe yalnızca;
  • Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Tarım segmenti müşteriler,
  • Sigortalanabilir 18-70 yaş aralığında,
  • Türkiye’de ikamet eden,
  • Sağlıklı ve fiil ehliyete sahip 

  kişiler başvuruda bulunabilir.

  Nasıl Başvurabilirim?

  Sözleşmenizi başlatmak için size en yakın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Şubesi'ne başvurabilir, detaylı bilgi almak için 444 98 76 BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi’nden bize ulaşabilirsiniz.

  Fikrimi değiştirip cayarsam ne olur?

  İlk 30 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primlerin tamamını hiçbir kesinti yapılmadan, ceza veya vergi ödemeden geri alabilirsiniz. İlk 30 günden sonraki iptal taleplerinde ise gün esaslı kısmi iptal edilecektir.

  Asistans hizmetlerinden nasıl faydalanabilirim?

  ​Asistans Hizmetler hakkında daha detaylı bilgi ve yararlanmak için hafta içi 09:00 – 17:00 mesai saatleri içinde,
  0 850 480 75 05 numaralı Smart Assist Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  *Ek asistans hizmetlerden yalnızca Sigortalı faydalanabilmekte olup, poliçeye dair prim ödemelerinin vadesinde gerçekleşmiş olması ve poliçenin aktif olması esastır.

  Tehlikeli Hastalıklar teminatı nedir?

  Sigortalı’nın sigortaya dahil olmasından sonra Tehlikeli Hastalık* olarak tanımlanan hastalıklardan birine yakalanması durumunda (yalnızca ilk teşhis için) poliçede yazılı teminat bedeline kadar Tehlikeli Hastalıklar tazminatı tek seferde ve toplu ödenir. Sigortalı bu tutarı tedavi masrafları veya başka ihtiyaçları için dilediği gibi kullanabilir. **
  *Kanser, Miyokard Enfarktüsü/Kalp Krizi, Hastalık sonucu inme
  **Tehlikeli Hastalıklar teminatından yararlanma hakkı kazanılabilmesi için sigortanın başlangıç tarihinden itibaren 90 gün Muafiyet Süresi ve hastalığın ilk teşhis tarihini takiben 30 günlük bekleme süresi bulunmaktadır.

  Çiftçim Güvenli Hayat Kredi Koruma Sigortası’nın avantajları nelerdir?

  • Tarım segmenti müşterilerine ait kredi kartı ve/veya kredi borcunun vadesi boyunca risklere karşı korunmasını, böylece sigorta süresi boyunca yaşam kaybı, maluliyet veya tehlikeli hastalıklar durumlarının gerçekleşmesi halinde riskin gerçekleştiği tarihte ilgili kredi ve kart borcunun sigorta şartları kapsamında karşılanmasını kapsamaktadır.

  • Poliçe kapsamındaki teminatlarınız beklenmedik risklerde teminat limitleri dâhilinde devreye girer ve riskin gerçekleşmesi durumunda, teminat limiti dahilinde borcunuz kapatılarak öncelikle Türk Ekonomi Bankası’na ödeme yapılır. Varsa kalan kısım size veya önceden belirlenmiş Lehtar(lar) veya Kanuni Varis(ler)e ödenerek, size veya sevdiklerinize karşı finansal güvence sağlanır.

  • Tehlikeli Hastalıklar teminatı için tazminat ödense dahi, diğer teminatlar için poliçeniz yürürlükte kalmaya devam eder.

  • Başınıza herhangi bir risk gelmese dahi poliçe süreniz boyunca size özel olarak sunulan Çiftçim Asistans hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

  • Aynı zamanda başınıza beklenmedik risk gelmese dahi poliçe süreniz boyunca size özel ücretsiz sunulan Çiftçim Güvende ek asistans hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

  Peşin ya da 3,6,9 taksit ile ödeme kolaylığı sağlar.

  • Ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin tamamını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edebilirsiniz.

  Ne kadar vergi avantajım olur?

  Ücretli çalışanlar:
  Ödenen primlerin tamamı, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.
  Gelirini Yıllık beyan edenler (Serbest meslek sahipleri):
  Ödenen primlerin tamamı, yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

  Hasar durumunda ne yapmalıyım?

  Sigortalı veya Hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren durumu gecikmeksizin BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.’ye bildirmek zorundadır.
  Sigorta sözleşmesi kapsamında tazminat ödenmesini gerektiren bir olay gerçekleştiği durumlarda, evraklar ve süreç ile ilgili bilgi 444 98 76 nolu BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi aranarak ya da www.bnpparibascardif.com.tr internet adresinde ilgili teminat için yer alan Tazminat Bildirim Formu doldurulmalı, gerekli bilgi ve belgeler eksiksiz şekilde BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş’ye ulaştırılmalıdır.


  Hasar durumunda tazminat ödemesine hak kazanabilmek için Muafiyet Süresi ve Bekleme Süresi mevcut mu?

  Sigortalı’nın “Tehlikeli Hastalıklar Teminatı” ile ilgili tazminata hak kazanabilmesi için;
  • Sigorta’nın başlangıç tarihinden itibaren 90 gün Muafiyet Süresi bulunmaktadır.*
  • Muafiyet süresine ek, hasar tarihini takiben Tehlikeli Hastalıklar Teminatı için 30 gün Bekleme Süresi bulunmaktadır.**

  *Muafiyet Süresi, Sigorta sözleşmesinin kurulmasından itibaren geçmesi gereken asgari süreyi ifade eder. Riskin kaza sonucu gerçekleşmesi halinde muafiyet süresi uygulanmaz.
  **Bekleme Süresi ise, riskin gerçekleştiği günden sonra geçirmesi gereken birbirini izleyen süreyi ifade eder. Bekleme Süresi sonunda, Tehlikeli Hastalığın devam etmesi durumunda teminattan yararlanabilmektedirler. Poliçe kesintisiz olarak yenilendiğinde Muafiyet süresi uygulanmaz, yalnızca ilk yıl için geçerli olan süredir.

  Sigortayı sonlandıran haller nelerdir?

  • 1 (bir) yıllık sigorta sözleşme süresinin bitiminde,
  • Sigortalı’nın sigorta sözleşmesini kendisinin yenilemeyi tercih etmemesi veya Sigortacı’nın yenilemek istememesi durumunda,
  • Sigortalı‘nın sigortadan faydalanma yaşı olan 75 (yetmiş beş) yaşını doldurması durumunda,
  • Vefat ya da Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet teminatlarından biri için kapsamında tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet teminatı kapsamında sigorta bedeli kadar tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Sigortanın iptal edildiği durumlarda,
  o Sigortalı kendi isteği ile iptal edebilir,
  o Vadesi gelen prim borcunun 90 gün tahsil edilememesi durumunda,
  • Vefat Teminatı veya Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı kapsamında bir riziko gerçekleştiğinde, teminatı sağlayan sigortacı tarafından tazminat ödenmesi yapılması durumunda,
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet Teminatı kapsamında yapılan tazminat ödemelerinin tümü işbu teminatın sigorta bedeline eşitse, tüm teminatlar kendiliğinden sona erer.

  Alacağın Devri (Temlik) Uygulaması Nedir?

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmeliğin “Alacağın Devri” başlıklı 26/C maddesi ile 06/12/2023 tarihinde yayımlanan "Bireysel Emeklilik Sözleşmesinden Kaynaklı Alacağın Devri Hakkında Genelge" uyarınca, katılımcılar Bireysel Emeklilik Sözleşmelerindeki, devlet katkısı hariç, birikiminin tamamını veya belirli bir miktarını “Alacağın Devri/Temlik” yoluyla bankalara devredebilirler. Devamı için tıklayınız.

  SSK'ya bağlı değilim ama Kredi Koruma Sigortasından yararlanmak istiyorum. Mümkün mü?

  Evet, bu üründe her tip müşteriye özel teminat bulunmaktadır. Kendi işine sahip müşterilere özel kaza veya hastalık sonucu oluşan iş göremezlik teminatı mevcuttur. Ev hanımı, emekli olan müşterilere özel tehlikeli hastalıklar teminatı vardır. Ayrıca her müşteri profili için ferdi kaza teminatları (ölüm, Sürekli sakatlılık) bulunmaktadır.

  Sigortayı sonlandıran haller nelerdir?

  • 1 (bir) yıllık sigorta sözleşme süresinin bitiminde, Sigortalı’nın sigorta sözleşmesini kendisinin yenilemeyi tercih etmemesi veya Sigortacı’nın yenilemek istememesi durumunda,
  • Sigortalı‘nın sigortadan faydalanma yaşı olan 75 (yetmiş beş) yaşını doldurması durumunda,
  • Sigortalı’nın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ile kredi kartı ilişkisinin sona ermesi, teminata konu kredi kartının harcamalara kapatılması veya kartın takibe düşmesi durumunda,
  • Vefat ya da Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet teminatlarından biri için kapsamında tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet teminatı kapsamında sigorta bedeli kadar tazminat ödemesi yapılması durumunda,
  • Yenilemeler dahil “Tehlikeli Hastalıklar Teminatı” için 2 (iki) kez ödeme yapılması durumunda,
  • Sigortanın iptal edildiği durumlarda,
  o     Sigortalı kendi isteği ile iptal edebilir,
  o     Vadesi gelen prim borcunun 90 gün tahsil edilememesi durumunda,

  Hasar durumunda tazminat ödemesine hak kazanabilmek için Muafiyet Süresi ve Bekleme Süresi mevcut mu?

  Sigortalı’nın “Tehlikeli Hastalıklar Teminatı” ile ilgili tazminata hak kazanabilmesi için;

  • Sigorta’nın başlangıç tarihinden itibaren 90 gün Muafiyet Süresi bulunmaktadır.*

  • Muafiyet süresine ek, hasar tarihini takiben Tehlikeli Hastalıklar Teminatı için 30 gün Bekleme Süresi bulunmaktadır.**

  *Muafiyet Süresi, Sigorta sözleşmesinin kurulmasından itibaren geçmesi gereken asgari süreyi ifade eder. Riskin kaza sonucu gerçekleşmesi halinde muafiyet süresi uygulanmaz.

  **Bekleme Süresi ise, riskin gerçekleştiği günden sonra geçirmesi gereken birbirini izleyen süreyi ifade eder. Bekleme Süresi sonunda, Tehlikeli Hastalığın devam etmesi durumunda teminattan yararlanabilmektedirler. Poliçe kesintisiz olarak yenilendiğinde Muafiyet süresi uygulanmaz, yalnızca ilk yıl için geçerli olan süredir.


  Muafiyet Dönemi ne demektir?

  Sigortanın satın alınmasından sonra sigortalının kapsam dışında tutulduğu süre. Bu süre geçici iş göremezlik, işsizlik ve tehlikeli hastalıklar teminatlarına yönelik sigorta başlangıç döneminde muafiyet sağlamak için gereklidir. Bu sure içinde oluşan tazminat durumunda sigortalı, sigorta sözleşmesi teminat kapsamı içine alınmayabilir. Örneğin; ürün satın alındıktan sonra muafiyet süresi 120 gün ise, bu 120 gün içerisinde bir tazminat yaşanırsa ürün teminatlarından yararlanılamamaktadır.

  Ürünler, internet şubesi üzerinden satın alınabilir mi?

  Bu ürünler kişilerin çalıştığı banka tarafından sunuluyorsa bankanın internet şubesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

  Kimler Kredi Koruma Sigortasından faydalanabilir?

  Sigortalının kredi koruma sigortasından faydalanabilmesi için

  • İş ortağımız ile kredi sözleşmesi yapmış olması
  • Katılım ve Sağlık Beyan Formunun imzalanması ve formu imzalarken herhangi bir tehlikeli hastalığın (kanser, AIDS, kalp hastalığı gibi) bulunmaması
  • Kişinin sigortalanabilir yaş aralığında olması gerekmektedir.
  Hak sahiplerince aranmayan paralarda alacağımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

  Kredi koruma sigortam var, özel sektörde SSK'lı çalışıyorum, işsiz kaldığımda ne yapmalıyım?

  Sigortalının işsiz kaldığı durumlarda, sigortalı BNP Paribas Cardif Çağrı merkezi'ni arayarak bu durumunu bildirmelidir. Eğer sigortalı kişi, muafiyet dönemininde değil ise, işsizlik durumu için bekleme döneminin geçilmesi beklenmeli, bu dönemde evraklarını tamamlanması istenmektedir.

  Asistans hizmetlerinden nasıl faydalanabilirim?

  Asistans Hizmetler hakkında daha detaylı bilgi ve yararlanmak için; Acil Sağlık ve Acil Kara Ambulans Hizmeti’nde 7 gün/24 saat, diğer hizmetler için ise hafta içi 09:00 – 17:00 mesai saatleri içinde,
  0 850 480 75 05 numaralı Smart Assist Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  *Ek asistans hizmetlerden yalnızca Sigortalı faydalanabilmekte olup, poliçeye dair prim ödemelerinin vadesinde gerçekleşmiş olması ve poliçenin aktif olması esastır.

  Kredi kartımın iptal edilmesi/tamamen kullanıma kapatılması durumunda teminat geçerli olur mu?

  Sigortalı’nın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ile kredi kartı ilişkisinin sona ermesi, poliçenin bağlı olduğu kredi kartının harcamalara kapatılması poliçe iptal edilecek olup sigortacı tarafından aktüeryal formüle göre hesaplanacak gün esaslı iptal değeri Sigortalı’ya ödenecektir.


  Kredi Kartı Koruma Yaşam Sigortası’nın avantajları nelerdir?

  • Poliçe kapsamındaki teminatlarınız kredi kartı borcunuzu geri ödemeleriniz esnasındaki beklenmedik risklerde teminat limitleri dâhilinde devreye girerek, son ekstrenizden kalan kredi kartı borcunuz için öncelikle Türk Ekonomi Bankası’na ödeme yapılır. Varsa kalan kısım size veya önceden belirlenmiş Lehtar(lar) veya Kanuni Varis(ler)e ödenerek size veya sevdiklerinize karşı finansal güvence sağlanır.

  • Tehlikeli Hastalıklar teminatlarına konu rizikoların gerçekleşmesi durumunda kredi kartı borcu ilgili teminat limiti dâhilinde ödenir ve hayat standardınız etkilenmez. Diğer teminatlar yürürlükte kalmaya devam devam eder.

  • Vefat durumunda Vefat Teminatı limiti dâhilinde kredi kartı borcu kapatılarak kanuni varislere, Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı kapsamındaki konu maluliyet rizikosunun gerçekleşmesi durumunda ise size finansal destek sağlanır!

  • Basit ve hızlı başvuru süreci vardır.

  • Birden fazla Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Kredi kartınızın bulunması durumunda, dilerseniz her bir kredi kartınız için ayrı ayrı başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Kredi kartınıza aylık ilave edilen uygun primle ödeme kolaylığı sağlar.

  • Tehlikeli Hastalıklar Tazminatı, 1 yıllık poliçe süresince yalnızca 1 kez ve tek seferde ödenir. Yenilemeler dahil, toplam sigortalılık süresi boyunca ise azami 2 ayrı ödeme yapılabilir.

  • Ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primlerin tamamını, brüt gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edersiniz.


  Risk gerçekleştiği durumlarda gerekli evrakları BNP Paribas Cardif'e fakslayabilir miyim?

  Gerekli evrakların asılları veya ilgili kurumlardan alınacak aslı gibidir onaylı belgeler posta veya kurye yolu ile BNP Paribas Cardif genel merkezine (BNP Paribas Cardif, Meclis-i Mebusan Caddesi No:57 34427 Fındıklı/İstanbul adresine) gönderilmedir.

  İşsizlik teminatının uygulanacağı kişiler sadece SSK'ya bağlı olan çalışanlar mıdır?

  Evet, SSK'ya kayıtlı bazı özel emekli sandığına bağlı çalışanlar da bu kapsamdadır.

  Tehlikeli hastalıklar hangi hastalıkları kapsar?

  ​Kanser, Miyokard Enfarktüsü/Kalp Krizi, Koroner Arter Bypass Ameliyatı (CABG), Hastalık sonucu İnme, Böbrek Yetmezliği, Ana Organ Nakli (MOT), Felç/Parapleji , Körlük, Kalp Kapakçığı Replasmanı (Değişimi), Aort Hastalığı İçin Cerrahi, Multipl Skleroz (MS), İyi Huylu Beyin Tümörü, Kronik Karaciğer Hastalığı, Koma, Sağırlık, Major Kafa Travması, Konuşma Kaybı, Major Yanıklar Tehlikeli Hastalıklar kapsamına girer.​*Ürünler bazında hastalıklar farklılık gösterebilir.

  İşsizlik, geçici iş göremezlik ve tehlikeli hastalıklar teminatından kimler faydalanabilir?

  İşsizlik teminatı:

  Kişinin işsizlik teminatından faydalanabilmesi için minimum 180 gün aynı iş yerinde çalışıyor olması ve SSK'ya bağlı olması gerekmektedir.


  Geçici iş göremezlik:

  Kişinin geçici iş göremezlik teminatından faydalanabilmesi için serbest meslek sahibi (Bağ-Kur'a kayıtlı) veya devlet memuru olması gerekmektedir.


  Tehlikeli Hastalıklar:

  Kişinin tehlikeli hastalıklar teminatından faydalanabilmesi için herhangi bir işte fiilen çalışmıyor olması gerekmektedir. (işsiz, emekli vs.)

  Kredi Kartı Koruma Yaşam Sigortası kapsamında hangi teminatlardan yararlanabilirim?

  • Vefat (Ana Teminat)

  • Kaza Sonucu Tam veya Kısmi Daimi Maluliyet (Ek Teminat)

  • Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet (Ek Teminat)

  • Tehlikeli Hastalıklar (Ek Teminat)


  Fikrimi değiştirip, cayarsam ne olur?

  İlk 15 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primlerin tamamını hiçbir kesinti yapılmadan, ceza veya vergi ödemeden geri alabilirsiniz. İlk 15 günden sonraki iptal taleplerinde ise gün esaslı kısmi iptal edilecektir.


  İşsizlik bürosuna kayıt beyanının BNP Paribas Cardif'e başta gönderilmesi, devam eden aylarda kredi taksit ödemelerinin yapılması için yeterli midir?

  Hayır, her prim ödemesi öncesinde sigortalı kişi, işsizlik kurumundan aldığı güncel belgeyi posta ya da fax yolu ile BNP Paribas Cardif'e göndermelidir.

  Sigorta süresi ne kadardır?

  Sigorta süresi 1 yıldır ve yenileme garantisi bulunmamaktadır. Sigortalı tercihine göre vade sonunda ek bir beyana ihtiyaç olmadan otomatik yenilenebilir.*
  *Yenileme yapılırken BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. poliçe üzerindeki prim tutarlarında değişiklik yapılabilir veya poliçenin yenilenmeme hakkı saklıdır.

  Hasar durumunda ne yapmalıyım?

  Sigortalı veya Hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren durumu gecikmeksizin BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.’ye bildirmek zorundadır.
  Riskin gerçekleştiği durumlarda, evraklar ve süreç ile ilgili bilgi 444 43 23 nolu BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi aranarak ya da www.bnpparibascardif.com.tr internet adresinden Sigorta sözleşmesi kapsamında tazminat ödenmesini gerektiren bir olay gerçekleştiği takdirde ilgili teminat için Tazminat Bildirim Formu doldurulmalıdır.

  Kimler başvurabilir?

  Kredi Kartı Koruma Yaşam Sigortası ürününe yalnızca;

  • Türk Ekonomi Bankası A.Ş. bireysel kredi kartına sahip,

  • Sigortalanabilir 18-70 yaş aralığında,

  • Türkiye’de ikamet eden,

  • Sağlıklı ve fiil ehliyete sahip,

  • Başvuru aşamasında çalışma durumu ürünü satın almaya uygun kişiler

  Başvuruda bulunabilir. Ticari/şirket kredi kartı sahipleri bu ürüne başvuramaz. 


  Mortgage kredisi almak üzere olan ve serbest çalışan bir kişinin kredi kullanıp, kredi koruma ürününü aldıktan bir süre sonra maaşlı bir işe geçmek istemesi durumunda kredi koruma güvencesi ürünü geçerliliğini yitirir mi?

  Bizim ürünlerimiz güvence altına girdiğiniz andaki çalışma statüsüne bağlı kalmaksızın dönüşümlü güvence sağlamaktadır. Bunun anlamı sigortalı serbest çalışırken geçici işgöremezlik teminatından faydalanır fakat daha sonra maaşlı bir işe geçtiğinde risk gerçekleşirse bu durumda işsizlik güvencesi ürünü devreye girer ve sigortalıyı güvence altına alır.

  Yanlış Sigorta Uygulamaları Bilgilendirmesi Hakkındaki Yönetmelik Nedir?

  Sigortalı/Sigorta Ettiren/lehdar/Hak Sahibi sıfatına haiz olduğunuz sigorta ilişikisinde tarafınıza ya da üçüncü şahıslara haksız menfaat sağlamaya yönelik herhangi bir eyleme sebebiyet vermeniz durumunda tazminatı eksik alma veya alamama halleri ortaya çıkabileceği gibi Türk Ceza Kanunu ile 30 Nisan 2011 tarih ve 27920 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilecektir.

  Ne kadar vergi avantajım olur?

  Ücretli çalışanlar:
  Ödenen primlerin tamamı, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.
  Gelirini Yıllık beyan edenler (Serbest meslek sahipleri):
  Ödenen primlerin tamamı, yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

  Hangi durumlarda sigorta sona erer?

  Kredi borcunun kapatılması, kişinin sigortalanabilir yaş aralığını geçmesi, ölüm veya sürekli sakatlılıkta kalan anaparanın ödenmesi durumunda sigorta sona erer.

  Şu an x bankasından kredi alıyorum, işsizlik teminatına karşı kredimi nasıl güvence altına alabilirim?

  BNP Paribas Cardif'in doğrudan tüketiciye bir sigorta satışı yoktur. İş ortaklarımız aracılığı ile kredi sigortaları satılmaktadır. X bankası BNP Paribas Cardif'in çalıştığı bir iş ortağı ise, x bankasına giderek bu sigorta talep edilebilir.

  Geçici iş göremezlik nedir?

  Tam teşekküllü bir hastane raporu ile belgelendirilmek kaydıyla sigortalının kaza veya hastalık nedeni ile geçici süre iş yapma yeteneğini kaybetmesidir.

  Sigorta sözleşmesinde belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda öncelikle yapılması gereken nedir?

  Riskin gerçekleşmesi durumunda sigortalı kişinin sertifika/poliçe üzerinde belirtilen destek hattını arayarak durumunu bildirmesi beklenmektedir.

  Poliçenin bağlı olduğu kredi kartımın çalınması, yenilenmesi veya süresi dolması durumunda sigorta teminatları geçerli olur mu?

  Kredi Kartı Koruma Yaşam sigortası, çalıntı/kapkaç riskini kapsamaz ancak teminata konu kredi kartının süresinin dolması, çalınması veya yenilenmesi gibi durumlarda poliçe kapsamındaki teminatlara konu risklerden yeni kredi kartınız üzerinden devam edebilmeniz için teminatlar, yeni basılacak kredi kartı bilgileri üzerinden otomatik olarak devam edecektir.

  Mortgage kredisi alınmış ve işsiz kalınmış ise kredinin ödenebilmesini sağlayacak uygun bir ürününüz var mı?

  Bu durumda işsiz kalınması durumunda kredi taksitlerini güvence altına alan kredi koruma ürünümüz bulunmaktadır. Bu ürünle aylık taksit ödemeleri (örneğin 6 ay arka arkaya ve kredi süresince toplamda 18 ay boyunca) güvence altına alınabilmektedir.

  Şahıs şirketlerinin sahipleri, kredi koruma sigortasından yararlanabilirler mi?

  Evet, BNP Paribas Cardif'in iş ortaklarından kredi almış olan ve Kredi Koruma Sigortasından faydalanabilme koşullarına uyan herkes kredi koruma sigortasından yararlanabilir.

  Bekleme Süresi ne demektir?

  Bekleme süresi tazminat durumunun ortaya çıkmasından sonra başlayan dönemdir. Sigortalı bekleme süresi dolduktan sonra teminat dahilindeki tazminat ödemelerinden faydalanmaya başlayabilir.

  Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’ye ait birden fazla bireysel kredi kartım mevcut, sigorta sözleşmem hangi kredi kartım için geçerli olur?

  Bir sigorta sözleşmesi ile yalnızca bir adet Türk Ekonomi Bankası A.Ş. kredi kartınıza teminat verilebilmekte olup, Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’den birden fazla bireysel kredi kartınız olması durumunda, dilerseniz her bir kredi kartınız için ayrı ayrı Kredi Koruma Yaşam Sigortası ürünü satın alabilirsiniz. Bu durumda, azami teminat limiti her bir kart için ayrı ayrı 30.000 TL ile sınırlı olacaktır

  Nasıl Başvurabilirim?

  Sözleşmenizi başlatmak için size en yakın Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Şubesi'ne başvurabilir, detaylı bilgi almak için 444 43 23 BNP Paribas Cardif Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi’nden bize ulaşabilirsiniz.
  Dilerseniz, “Hemen Başvur”a tıklayarak bilgilerinizi bırakın, sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.